Böcek İlaçlama İçin Sıkça Sorulan Sorular

Haşereler pek çok kişinin korkulu rüyası olmaktadır. Piyasada da pek çok böcek ve haşere ilacı bulunurken pek çok kişi profesyonel destek almak yerine öncelikle kendi imkanları ile ilaçlama yapmaktadır. Öncelikle piyasada merdiven altı olarak ve çok uygun fiyatlara satılan ilaçlar Bakanlık onaylı değildir. Bu ilaçlar haşereler üzerinde öldürücü etkiye sahip olmadığı gibi sürekli olarak verilmesi haşerelerin bağışıklık kazanmasına sebep olacaktır. Böylece haşereler ile mücadele daha da çıkmaza sebep olacaktır. Bu sebeple profesyonel bir destek almanız son derece yararlı olacaktır.

Haşere ilaçlama 3 farklı alternatif ile yapılmaktadır. Kokulu, kokusuz ve jel ilaçlamada prosedür farklı işlemektedir. Kokulu ilaçlama yapılacak ise ortamın kısa süreliğine terk edilmesi gerekmektedir. Fakat jel ilaçlama ve kokusuz ilaçlama yöntemlerinde ortamı terk etmenize de gerek kalmayacaktır. Kokulu ilaçlama yapılan alana giriş yapılabilmesi için ise ortamın havalandırılması şarttır.

Evlerimiz ve özellikle mutfakların böceklerin yaşamı için gerekli olan tüm maddeleri barındırmaktadır. Sıcak bir ortam ve besin maddeleri ile birlikte böcekler ortaya çıkmasa da aslında bir yerlerde beslenmeye devam ediyordur. Arka planda yüzlerce böceğin olduğunu bilmek bile size korku verebilir. Ayrıca evinizde az sayıda böcek olsa dahi bu böceklerin kısa süre içinde çoğalacağını unutmayın. Sayıca çoğalan böceklerde mücadele de zor olmakta ve tek seferlik ilaçlama kesin sonuç olmamaktadır. Süreci zorlaştırmamak ve haşerelerden tamamen kurtulmak için ilaçlama yaptırabilirsiniz.

İlaçlama yapıldıktan sonra şayet ilaçlamada kokulu ilaçlar kullanıldıysa bir süre ortamın havalandırılmasına ihtiyaç duyulacaktır. Kokulu ilaçların zarar vermemesi için havalandırma süresi boyunca ortama insan ve evcil hayvan sokulmamalıdır.

533 298 00 01